20. 12. 2017 – Pravljični december v knjižnici

V decembru sva knjižničarki Cilka in Veronika pripravili v šolski knjižnici v Postojni in na podružnicah v Bukovju in v Planini pravljične urice z ugankami in ustvarjalne delavnice za učence 1., 2. in 3. razredov. S pravljico sva popestrili tudi prihod dedka Mraza za otroke zaposlenih na šoli. S pravljico o lačni lisici in mišku Matičku sva otrokom pričarale zimsko-praznično vzdušje in jih spodbudile k ustvarjanju novoletnih okraskov in prazničnih knjižnih kazalk. Z novoletnimi okraski-piškotki, ki so jih učenci sami izdelali smo okrasili smrečico v knjižnici, pri krožku Naša mala knjižnica pa so otroci 4. In 5. razredov ustvarjali knjižne gladilke, svečnike ter praznične mošnjičke s sivko in z izdelki okrasili knjižnico.

Knjižničarki vsem želiva lepe praznike in veliko užitkov ob branju zanimivih knjig v novem letu.

Cilka Blažon in Veronika Zabric

Več prispevkov iz AKTUALNO