12.5.2018 – Podelitev priznanj “trstika” v Celju

V soboto, 12. 5. 2018 smo učenke in učenci naše šole prejeli pet (5) zlatih in dve (2) bronasti  TRSTIKI, to so posebna priznanja natečaja Društva pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije. Društvo vsako leto s svojim natečajem organizira šolsko tekmovanje Zdrav dih za navdih, s katerim skuša prispevati k boljšemu poznavanju dihal, bolezni dihal, alergij in vpliva okolja na dihala ter pojava alergij med otroki, učenci in dijaki. Zaradi vedno bolj razširjenega kajenja med mladimi bi radi opozorili tudi na to problematiko in prispevali k ozaveščanju o škodljivih posledicah odvisnosti od tobaka.

V letošnjem šolskem letu je sodelovalo okrog 500 učencev osnovnih in srednjih šol z različnimi izdelki: s plakati, pesmimi, imtrevjuji, kipi in skulpturami, videi itd.

Mentorica: Magdalena P. Šajn