16. 10. 2020: Učenci OPB 4. r / VSAK DAN – SVETOVNI DAN HRANE

Vsako leto, 16. oktobra obeležujemo SVETOVNI DAN HRANE. Še zavedamo se ne, kako pomemben dan je to! Svetovni dan hrane bi moral biti vsak dan v letu.

Učenke in učenci četrtega razreda, osme skupine podaljšanega bivanja z razstavo v naši prelepi jedilnici opozarjamo na problem odnosa do hrane. Opažamo, da je na naši šoli še vedno preveliko število otrok, ki vsak dan odmeče v odpadek preveč hrane.  Pogovarjali smo se o odnosu do hrane, o lakoti pri nas in v svetu, si ogledali kratek film, risali, pisali,…
Spoštujmo hrano!Kdor pripravlja hrano ve, koliko truda je potrebno, da živilo z njive pride na krožnik.

Zato, spoštovani in dragi naši učenci in učenke, vsakokrat, ko vsujete hrano s krožnika v odpadek, se zamislite kaj počnete!

Fotografije in zapisi Združenih narodov pa nazorno opozarjajo:

Svetovna lakota se še vedno ne zmanjšuje.

Učiteljica Helena Vekar

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)