Nedovoljeno snemanje pouka in roditeljskih sestankov na daljavo

Spoštovani starši!
S strani našega pooblaščenca za varstvo podatkov smo prejeli stališče v zvezi z izvajanjem pouka na daljavo, ki se nanaša na nedovoljeno snemanje pouka na daljavo in/ali nedovoljeno snemanjem roditeljskih sestankov, ki prav tako potekajo preko videokonferenc. Dopis pooblaščene osebe za varovanje podatkov, s katerim vas želimo seznaniti, je v prilogi. V njem je opredeljeno, kaj določeno dejanje (predvsem nedovoljeno snemanje) za posameznika pomeni in kako bo oziroma naj bi šola ukrepala v primeru potencialnih in zaznanih kršitev varstva osebnih podatkov. Tako kot vsi zavodi, smo tudi mi dolžni zaščititi interese zaposlenih pri opravljanju svojih del in nalog, zato vas s tem seznanjamo.

V primeru  kršitev varstva osebnih podatkov, te prijavimo pooblaščeni osebi za varstvo podatkov, ta pa bo (glede na razsežnost varnostnega incidenta) po potrebi sprožila postopek pred Informacijskim pooblaščencem.

Prosimo vas, da se o tem pogovorite s svojimi otroki, saj ne želimo, da bi prišlo do neljubih situacij.
Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

OŠ Antona Globočnika

Vodstvo šole

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 8)