Spoštovani starši!

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport z okrožnico z dne, 3. 3. 2021, ponovno opozarja, da naj se vzgojno-izobraževalnega dela v prostorih šole po priporočilih NIJZ udeležujejo le zdravi otroci in zdravi zaposleni.

Spremenjen pa je odlok o začasnih ukrepih za zmanjševanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Po novem je uporaba zaščitnih mask za učenke/učence od 6. razreda osnovne šole oz. od dopolnjenega 12. leta dalje v vseh razredih obvezna.

Prav tako je obvezna uporaba zaščitnih mask za učiteljice/učitelje v OŠ.

Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti ter za učenke/učence od 1. do vključno 5. razreda OŠ, izključno ko so v matičnem oddelku.

Se pa zaradi svoje varnosti in zaščite priporoča, da tudi učenci od 1. do 5. razreda vseskozi uporabljajo zaščitno masko.

Ravnateljica Darija Košir l. r.