Zasedanje šolskega parlamenta

parlament2

V sredo, 1. 10. 2014 je bilo na OŠ Antona Globočnika Postojna sklicano prvo zasedanje šolskega parlamenta v letošnjem šolskem letu. Člani parlamenta so izvolili vodstvo in potrdili program dela za letošnje šolsko leto. Osrednja tema šolskih parlamentov, ki je bila izbrana lani na nacionalnem parlamentu, je Izobraževanje in poklicna orientacija. Tema je izredno zanimiva, predvsem za učence zadnje triade, ki že razmišljajo o svoji prihodnosti in z njo povezani poklicni poti.

Ugotavljali smo, da imajo nekateri učenci že oblikovane želje in pričakovanja glede prihodnosti, veliko učencev pa ne ve, kaj je tisto v življenju, kar bi radi počeli in jih zanima. Tema ponuja veliko možnosti za debate, delavnice, predstavitve in navsezadnje vidimo veliko možnosti na področju povezovanja z različnimi zunanjimi institucijami kot tudi s starši, ki opravljajo različne poklice. V programu dela so tudi eko dejavnosti kot so zbiranje papirja in pokrovčkov, medgeneracijske dejavnosti z delavnicami v Domu upokojencev Postojna in Društvu invalidov Postojna ter dejavnosti na ravni šole kot je Naj učenec meseca, ki omogočajo dobrim učencem biti zgled za ostale. Zaključimo z mislijo,da bo leto pestro, zanimivo, polno aktivnosti in dogodkov.

Mentorica šolske skupnosti, Petra Košnik (šolska pedagoginja)

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 3)

Več prispevkov iz AKTUALNO